УСПЕШАН РАД ЕКИПЕ ЦРВЕНОГ КРСТА ИЗ ШИДА

Екипе Црвеног крста из Шида у пружању прве помоћи, као и у квизу "Шта знаш о здрављу", већ годинама слове за једне од најбољих у Војводини. Резултати које су ученици средњих и основних школа из наше општине (које сачињавају ове екипе) постигле последњих година, са правом су их сврстале међу најбоље у Покрајини.
Резултат је то вишегодишњег успешног рада лекара и здравствених радника Дома здравља у Шиду, просветних радника у средњим и основним школама као и Црвеног крста у Шиду који су створили оптималне услове за припреме екипа из наше општине.
На минулом покрајинском такмичењу у квизу "Шта знаш о здрављу", две представнице из наше општине Кристина Кодић, ученица гимназије Сава Шумановић из Шида, и Јелена Лазаревић, ученица Основне школе "Филип Вишњић" из Вишњићева, освојиле су максималан број поена у својим категоријама и тако се сврстале међу најуспешније такмичаре. Велики удео у њиховом успеху свакако има и наставница биологије из ОШ "Филип Вишњић" из Моровића Иванка Ковачевић.
Велика очекивања су и од наших екипа које ће наступати на предстојећем покрајинском такмичењу ученика основних и средњих школа у пружању прве помоћи. Нашу општину ће у званичној конкуренцији представљати екипа гимназије Сава Шумановић из Шида (у категорији средњих школа) и екипа ОШ Сремски фронт из Шида (у категорији основних школа).
Поред њих на покрајинској смотри, која ће се одржати у Пландишту 26. маја, наступиће (у ревијалном делу) и најмлађи чланови тзв. екипа петлића коју ће сачињавати ученици од 7 до 10 година старости. Припреме екипа из наше општине су у пуном јеку а у њима учествују познати шидски лекари и здравствени радници као и наставници и професори који већ годинама заједно са својим ученицима постижу завидне резултате.