Самозапошљавање у Шиду

21 радник добио је посао. an" искористила је подстицајне програме за отварање нових радних места које спроводи Влада Војводине....

У новом шидском погону у за производњу ваљака, који се раде искључиво за извоз у Европску Унију и Русију, 21 радник добио је посао.

Фирма "Protim Balkan" искористила је подстицајне програме за отварање нових радних места које спроводи Влада Војводине. Председник покрајинске Владе Бојан Пајтић потписао је данас уговор о самозапошљавању нових радника у фирми која већ две године ради у саставу немачке компаније "Color Expert Storc", која се бави производњом молерског и зидарског прибора.

{youtube}ue-JS-LZyNI{/youtube}

У изјави за РТВ, Пајтић је истакао да је задовољан што, упркос кризи, у покрајини успевају да одрже број запослених. Председник Владе Војводине нагласио је и то да, у односу на јул прошле године, у покрајини има 5000 мање незапослених.

Посебно је, каже, значајно то што су инвеститори препознали Шид као добро место за улагање и на тај начин га коначно скинули са листе најнеразвијених.

У фирми "Protim Balkan" потврђују да њихов немачки власник полако производњу сели у Шид. Директор Владимир Бенке, изјавио је за РТВ да тај произвођач молерских и зидарских алата планира да, до краја године, у Шиду отвори логистички центра за цео Балкан, Турску и Грчку, а касније и још једну производну халу.