Данас, 09. новембра, председник Републике Србије, Борис Тадић свечано је отворио трећи по реду сајам локалне самоуправе, а госте су поздравили председник Скупштине града Београда Александар Антић и министар за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу у Влади Републике Србије Милан Марковић.
Ове године, на сајму се представља више од 100 излагача, што је знак да се ради добар посао у интересу општина и градова и њиховог развојa.
-Потребно је у овом тренутку учинити све да део инвестиција, које ће морати да се изместе из постојећих градова и земаља, буду привучене у Србију. Моја сугестија вама је да својим пословима не приступате методологијом зашто нешто не може, већ да дефинишете како нешто може да се уради. Неке општине су показале завидну вештину да привуку инвеститоре, брзим издавањем дозвола, оспособљавајући своје службенике да буду борци против корупције и део принципијелног државног система који је добронамеран према инвеститорима,истакао је данас председник Републике Србије Борис Тадић.
Сајам локалне самоуправе и ове, као и претходне две године, прилика je да општине и градови прикажу своје активности, размене искуства и представе своје ресурсе и потенцијале домаћим и страним, потенцијалним инвеститорима.
-Оно што је значај овог сајма, јесте да локалне самоуправе пoкажу оно што су урадиле у предходних годину дана и да међусобно размене искуства. Већина локалних самоуправа пролази кроз исте проблеме и сви их на различите начине решавамо. Сматрам да размена искуства, могућност да научимо нешто ново од других, могућност да науче они од нас, јесте управо оно због чега је општина Шид већ трећу годину за редом на сајму,изјавила је председница шидске општине, Наташа Цвјетковић.Tоком манифестације, која ће трајати до петка 11. октобра, поред могућности за представљањем, биће организовани округли столови, тематски догађаји на теме које су значајне за рад јединица локалне самоуправе.
Данас, 09. oктобрa, председник Републике Србије, Борис Тадић свечано је отворио трећи по реду сајам локалне самоуправе, а госте су поздравили председник Скупштине града Београда Александар Антић и министар за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу у Влади Републике Србије Милан Марковић.
Ове године, на сајму се представља више од 100 излагача, што је знак да се ради добар посао у интересу општина и градова и њиховог развојa.
-Потребно је у овом тренутку учинити све да део инвестиција, које ће морати да се изместе из постојећих градова и земаља, буду привучене у Србију. Моја сугестија вама је да својим пословима не приступате методологијом зашто нешто не може, већ да дефинишете како нешто може да се уради. Неке општине су показале завидну вештину да привуку инвеститоре, брзим издавањем дозвола, оспособљавајући своје службенике да буду борци против корупције и део принципијелног државног система који је добронамеран према инвеститорима,истакао је данас председник Републике Србије Борис Тадић.
Сајам локалне самоуправе и ове, као и претходне две године, прилика je да општине и градови прикажу своје активности, размене искуства и представе своје ресурсе и потенцијале домаћим и страним, потенцијалним инвеститорима.
-Оно што је значај овог сајма, јесте да локалне самоуправе пoкажу оно што су урадиле у предходних годину дана и да међусобно размене искуства. Већина локалних самоуправа пролази кроз исте проблеме и сви их на различите начине решавамо. Сматрам да размена искуства, могућност да научимо нешто ново од других, могућност да науче они од нас, јесте управо оно због чега је општина Шид већ трећу годину за редом на сајму, изјавила је председница шидске општине, Наташа Цвјетковић.
Председник Борис Тадић обишао је штанд наше општине и задржао се у разговору са председницом општине Наташом Цвјетковић, народним послаником Жељком Брестовачким и другим представницима локалне самоуправе, који су данас у пуном сјају представљали шидску општину.
Tоком манифестације, која ће трајати до петка 11. октобра, поред могућности за представљањем, биће организовани округли столови и тематски догађаји на теме које су значајне за рад јединица локалне самоуправе.
