До титуле с пенала

ОФК Бикић из Бикић Дола јесењи првак Општинске лиге Шид ОФК Бикић из Бикић Дола јесењи првак Општинске лиге ШидЕкипа ОФК Бикић из Бикић Дола код Шида победила је са 3:2 на гостовању у Гибарцу тамошњи ФК Синђелић, такмаца за прво место и освојила јесењи део првенства у Општинској фудбалској лиги.

ОФК "Бикић" из Бикић Дола јесењи првак Општинске лиге Шид

ОФК "Бикић" из Бикић Дола јесењи првак Општинске лиге ШидЕкипа ОФК "Бикић" из Бикић Дола код Шида победила је са 3:2 на гостовању у Гибарцу тамошњи ФК "Синђелић", такмаца за прво место и освојила јесењи део првенства у Општинској фудбалској лиги. Међутим победа Бикићана није била лака, победнички гол је пао у 92. минуту из пенала. Сигуран с беле тачке био је Горан Ковачевић. Истина, прво полувреме ОФК "Бикић" је завршио вођством од 2:0 головима Дејана Добрића. Међутим, у наставку меча Бикићани су попустили, што су искористили домаћини и изједначили резултат. А онда је уследила узбудљива завршница у надокнади времена...


Од 15 клубова у лиги, ОФК "Бикић" је заузео прво место са 30 бодова, други је ФК "Напредак" из Вашице са 29, а после дербија у последњем колу и пораза на свом терену Синђелић је морао да се задовољи трећим местом са 28 бодова.

Љубитељи фудбала због оваквог пласмана и минималне бод разлике с нестрпљењем очекују пролећни део првенства и жестоку борбу за титулу.

Дефиле, па вечера

Док су у Гибарцу туговали, у Бикићу се славила победа дефилеом кроз село, а потом и вечером за стотињак људи у просторијама клуба.

Постигнутим су задовољни сви: капитен Александар Мрваљевић, тренер Синиша Шарац, председник Далибор Хнатко, као и Дејан Бобаљ, председник Савета МЗ Бикић До, која у општој беспарици помаже клуб колико може.

Наравно, задовољни су и навијачи, посебно најватренији који прате екипу на свим гостовањима.