Општина Шид изабрала најуспешније спортисте у протеклој години

На традиционалном, 29. по реду, избору најбољих спортиста за прошлу годину у организацији Радио Шида, а под покровитељством општине Шид, јуче су проглашени најуспешнији у неколико категорија. У појединачној конкуренцији, кајакаш Немања Станивуковић из Вишњићева, и рукометашица Владислава Ђокић из Моровића, поново су понели ове ласкаве титуле.
У екипној конкуренцији, лентом су се окитили ФК Граничар из Адашеваца, код сениора, односно кајакаши из Вишњићева и одбојкашице шидског ЖОК Макс у омладинској категорији. Марко Гајић из Карате клуба Шид, је најбољи омладинац, а омладинка Виолета Трифковић, из МТБ Једнота. ОФК Бикић До, шампиони у општинској фудбалској лиги је најуспешнија екипа у месним заједницама, а Шаховски клуб Раднички најбољи организатор спортских такмчења.
Звање спотског радника године понео је Негован Ђорђевић за ангажовање у ФК Слога из Ердевика, док је признање за животно дело припало Жељку Никшићу из Шида. Основна школа "Сремски Фронт" је без премца у школском спорту, а предузеће "Ковинчић" у Радничко-спортским играма. Пехаре, плакете и дипломе награђенима је Наташа Цвјетковић, председница општине Шид.
Посебна признања
Посебна признања за оснивање нових клубова и спортских дисциплима припало је Коњичком клубу Граничар и МТБ ЈЕДНОТА.
Жири спортских новинара одлучио је да посебно признање добије општина Шид за укупну помоћ у финансирању спортских клубова и спортских манифестација.
