На трећим Мото сусретима, који су одржани на Липовачи поред Шида, учествовали су мотоциклисти из девет држава, њих 460. Мотораши су стигли из Словеније, Хрватске, БиХ, Црне Горе, Албаније, Немачке, Аустрије, Мађарске и један чак из Аустралије, а учествовали су домаћи из целе Србије.

Како је рекао председник мото клуба Шид Јосип Хапчак-Попа, циљ ових сусрета је био да млади виде моторе из целог света и можда добију жељу да се и сами учлане у клуб.
Уприличен је и дефиле мотораша, када су кроз Шид прошли у три колоне, а што је оставило посебн утисак на Шиђане. Јосип Хапчак-Попа захвалио се бројним спонзорима који су помогли ове сусрете.
