
На конститутивној седници СО Шид, која је одржана у петак 1. јуна, после разматрања извештаја општинске изборне комисије о коначним резултатима избора одборника СО Шид, на изборима одржаним 6. маја 2012. године, приступило се конституисању новог сазива локалног парламента.
Најприје је изабран верификациони одбор у саставу Мирослава Смиљанића у својству председника и др Вање Гнип и Снежане Павлице, у својству чланова одбора.
Верификовани су мандати 38 одборника, осим једног који није био присутан.
За председника СО Шид предложен је Жељко Брестовачки и тај предлог је усвојен са 30 гласова одборника.
Одборници Српске напредне странке нису гласали нити за овај предлог као ни за остале, јер како је изјавио Жељко Фајфрић одборник СНС-а, СНС ће бити врло озбиљна опозиција која ће од сада гласати против свих кадровских решења.
Већином гласова, изабран је и заменик председника СО Шид, др. Бранислав Мауковић, док је секретар СО Шид и даље остала Љубица Славнић Тодоровић.После полагања заклетве за председника СО Шид, Жељко Брестовачки је изнео своја очекивања за даљи рад локалног парламента:
- Ја се надам да ћемо направити један добар тимски рад у овом локалном парламенту, да ћемо изградити толерантан дух, а све у интересу грађана шидске општине.Ја ћу покушати да овај парламент стварно има онај задатак који треба да има према Пословнику о раду локалног парламента, као и Закону о локалној самоуправи .
За председника општине Шид, предложена је поново Наташа Цвјетковић, а предлог је прихваћен са 28 гласова одборника док је 6 било против. После полагања заклетве, Наташа Цвјетковић је изразила велико задовољство што је поново изабрана на ову фукцију:
- Ја се надам да ћемо сви који смо данас изабрани на важне функције у локалној самоуправи, у наредном периоду, мало оставити по страни политичке и страначке интересе, и дати све од себе да испунимо оно што смо грађанима на изборима обећали, а то је бољи живот у општини Шид, - истакла је председница општине Шид.
Већином гласова одборника изабран је и заменик председника општине, Срђан Малешевић. Полагањем заклетве, заменик председнице општине Шид се захвалио одборницима што су га поново изабрали на функцију заменика председнице општине и изјавио, да сада треба завршити послове важне за шидску општину које су започете у претходном периоду, као и да општину Шид усмере у правом смеру, а то је да она буде једна развијена војвођанска и српска општина.
Општинско веће чиниће 8 чланова у саставу Бановић Слободана, Гнип Др Вање, Гутић Драгана. Илић Живана, Крч Биљане, Логарушић Дејана, Смиљанић Мирослава и Сремчић Предрага, уз председницу општине и њеног заменика, који ће бити чланови по функцији.
Последње тачке дневног реда седнице СО Шид, односиле су се на доношење Одлуке о радноправном статусу председника Скупштине општине Шид, који ће бити у сталном раду на период од 4 године. Донето је и решење о образовању комисије за примопредају дужности у саставу председника Влајка Манојловића и чланова ,Миланке Субић и Драгице Стевановић.
Такође донето је и решење о избору Одбора за административна и мандатско-имунитетска питања.
