Конституисање новог сазива СО Шид

На конститутивној седници СО Шид, која је одржана у петак 1. јуна, после разматрања извештаја општинске изборне комисије о коначним резултатима избора одборника СО Шид, на изборима одржаним 6. маја 2012. године, приступило се конституисању новог сазива локалног парламента.

Конституисање новог сазива СО Шид
На конститутивној седници СО Шид, која је одржана у петак 1. јуна, после разматрања извештаја општинске изборне комисије о коначним резултатима избора одборника СО Шид, на изборима одржаним 6. маја 2012. године, приступило се конституисању новог сазива локалног парламента.

Најприје је изабран верификациони одбор у саставу Мирослава Смиљанића у својству председника и др Вање Гнип и Снежане Павлице, у својству чланова одбора.

Верификовани су мандати 38 одборника, осим једног који није био присутан.

За председника СО Шид предложен је Жељко Брестовачки и тај предлог је усвојен са 30 гласова одборника.

Одборници Српске напредне странке нису гласали нити за овај предлог као ни за остале, јер како је изјавио Жељко Фајфрић одборник СНС-а, СНС ће бити врло озбиљна опозиција која ће од сада гласати против свих кадровских решења.

Већином гласова, изабран је и заменик председника СО Шид, др. Бранислав Мауковић, док је секретар СО Шид и даље остала Љубица Славнић Тодоровић.После полагања заклетве за председника СО Шид, Жељко Брестовачки је изнео своја очекивања за даљи рад локалног парламента:

- Ја се надам да ћемо направити један добар тимски рад у овом локалном парламенту, да ћемо изградити толерантан дух, а све у интересу грађана шидске општине.Ја ћу покушати да овај парламент стварно има онај задатак који треба да има према Пословнику о раду локалног парламента, као и Закону о локалној самоуправи .

За председника општине Шид, предложена је поново Наташа Цвјетковић, а предлог је прихваћен са 28 гласова одборника док је 6 било против. После полагања заклетве, Наташа Цвјетковић је изразила велико задовољство што је поново изабрана на ову фукцију:

- Ја се надам да ћемо сви који смо данас изабрани на важне функције у локалној самоуправи, у наредном периоду, мало оставити по страни политичке и страначке интересе, и дати све од себе да испунимо оно што смо грађанима на изборима обећали, а то је бољи живот у општини Шид, - истакла је председница општине Шид.

Већином гласова одборника изабран је и заменик председника општине, Срђан Малешевић. Полагањем заклетве, заменик председнице општине Шид се захвалио одборницима што су га поново изабрали на функцију заменика председнице општине и изјавио, да сада треба завршити послове важне за шидску општину које су започете у претходном периоду, као и да општину Шид усмере у правом смеру, а то је да она буде једна развијена војвођанска и српска општина.

Општинско веће чиниће 8 чланова у саставу Бановић Слободана, Гнип Др Вање, Гутић Драгана. Илић Живана, Крч Биљане, Логарушић Дејана, Смиљанић Мирослава и Сремчић Предрага, уз председницу општине и њеног заменика, који ће бити чланови по функцији.

Последње тачке дневног реда седнице СО Шид, односиле су се на доношење Одлуке о радноправном статусу председника Скупштине општине Шид, који ће бити у сталном раду на период од 4 године. Донето је и решење о образовању комисије за примопредају дужности у саставу председника Влајка Манојловића и чланова ,Миланке Субић и Драгице Стевановић.

Такође донето је и решење о избору Одбора за административна и мандатско-имунитетска питања.