Прво заседање Општинског већа после формирања општинске власти, одржано је у Шиду. Дневни ред, од преко 90 тачака, био је претрпан разним питањима од виталног значаја за рад ЈП, ЈКП, установа и месних заједница.
Чланови Општинског већа, на првом заседању донели су предлоге одлука о завршном рачуну за прошлу годину, изменили су и допунили програм коришћења средстава Фонда за развој. Основали су гласило „Службени лист оппштине Шид„ и смањили велике трошкове у том домену.
Утврдили су и равноправни статус заменика председника Скупштине општине Шид, који је, после овога, добио стални радни однос. Изменили су и допунили одлуке о платама и накнадама трошкова функционера, одборника и чланова радних тела органа општине Шид. Утврђен је и предлог решења равноправног статуса свих чланова Општинског већа. Тако су, по одлуци овог већа, четири члана у радном односу са општином Шид, а четири нису.
Сачињен је и предлог расподеле новца верским заједницама за редован рад. Распоређено је 700.000 динара, а за текуће потребе расподељно је 1.400.000 динара. Пет православних цркава је добило средства, док преосталих осам и два манастира, нису. Средства су добиле и четири словачко-евангелистичке цркве, две грко- католичке цркве, римо-католичка и баптискичка црква у Шиду.
Нове в.д. директоре добиће ЈКП „Стандард„, а предложен је Александар Јовановић, установа за физичку културу „Партизан„ - Драган Милановић, а за Радио Шид Никола Видић. Усвојени су извештаји о раду и програму рада ЈП, ЈКП и установа.
Прихваћен је и предлог финансијског плана рада свих 19 месних заједница, као и захтев Дома здравља Шид да им се одобре средства за куповину ЦТГ апарата. Општински јавни правобранилац затражио је измену закључка Скупштине општине Шид од 10. маја 2010. године, што је прихваћено.
