Председница општине Шид Наташа Цвјетковић организовала је 20. јуна, свечани пријем за матуранте основних и средњих школа . Том приликом, председница је најбоље ученике наградила књигама , честитајући им на оствареном успеху. Награђено је 10 ученика са признањем ученика генерације и 34 са признањем најбољег ученика.

У Гимназији „Сава Шумановић“ најуспешнији су били: Симић Никола (ученик генерације), Ерак Милош, Спасојевић Ана, Смајић Милош, Наранџић Дајана.
У Техничкој школи „ Никола Тесла“ најуспешнији су били: Бебек Давор (ученик генерације), Бабић Јелена, Којић Михајло, Мацура Јелена, Гићанов Миленко, Гајић Милош.
У Основној школи „Јован Јовановић Змај“ Шид : Стевановић Радојка (ученик генерације), Новаковић Ивона, Михајловић Радивој.
У Основној школи „Вук Караџић“ Адашевци: Јелић Слађан (ученик генерације), Ђорђевић Милица, Скакавац Николета, Ђачанин Стефан, Сремац Исидора, Погрмић Зорица.
У Основној школи „Филип Вишњић“ Моровић: Милановић Злата (ученик генерације), Лазаров Немања, Лазић Гордана, Грозданић Јелена.
Основна школа „Бранко Радичевић Шид: Радовановић Радован, Јаношевић Јелена (ученици генерације), Торма Никола, Царевић Ана, Бибић Софија, Веселиновић Немања, Бућко Ивана, Арсенић Дајана.
Основна школа „Сава Шумановић“ Ердевик: Немања Стојшић (ученик генерације), Стефан Пискла, Тања Зорњан.
Основна школа „Сремски фронт“ Шид: Бунитић Матеја (ученик генерације), Николић Маја, Грумић Предраг, Савић Милош, Васић Марко, Стрешњак Љиљана.
Основна музичка школа „Филип Вишњић“ Шид: Убавић Исидора (ученик генерације), Боројевић Ленка, Посавчић Кристина.
