
У Галерији слика „ Сава Шумановић" Шид у петак, 10. августа, у 20 часова свечано ће бити отворена изложба „У ЗАЛЕЂУ ПРЕСТОНИЦЕ - ОПШТИНА ШИД У КАСНОЈ АНТИЦИ“ аутора Радована Сремца и Бранке Цмиљановић, под покровитељством Општине Шид.
Овом изложбом обележава се јубилеј 60 година рада Галерије. На изложби ће по први пут у Шиду бити изложен златни шлем из Беркасова, који потиче из периода касне антике (од краја III до V века) и представља процват римске културе на овим просторима. У току изложбе биће организована смотра археолошког филма.
Изложба је отворена до 15. септембра 2012. године.
