Председништо Покрета Босут је одлучило да организује велики народни протест у уторак 21.08.2012. у дванаест сати(подне) под називом: ДИЖЕМ ДРЕКУ НЕДАМ РЕКУ !!!
Протест се организује због немара над реком Босутом и Студвом, реке које су тотално уништене, како рибљи фонд, тако и сам биљни свет због опште загађености, посебно сочивицом...
Због тога што су чланови Покрета алармирали јавност због помора рибе да би надлежни рибочувари тврдили да помора нема... Због тога што Риболовачки Савез Војводине никад није порибио Босут и Студву, зато што њихови рибочувари не врше савесно свој посао на овим рекама...
Обећали смо Грађанима да ћемо вратити Босут и Студву као што су некад били и нећемо одустати докле год обећање не испунимо !!!
Дакле једно велико НЕ Риболовачком Савезу Војводине јер су они главни кривци за садашње јадно стање у рекама Босут и Студва !!!
