
ПУ „Јелица Станивуковић – Шиља“ из Шида предала је прву количину сакупљених конзерви хране, које ће Црвени крст Шид, у случају потребе, поделити угроженом становништву општине Шид, у деветнаест насељених места.
Стручна сарадница Црвеног крста Шид Душица Полетан каже да су, прошлог уторка и среде, око стотину малишана, који похађају предшколску установу „Јелица Станивуковић Шиља“, са својим васпитачима, предали сакупљене конзерве за потребе Црвеног крста. малишани и њихови васпитачи су, на пријему који је за њих приређен, обећали да ће се акција наставити у сва три објекта.
Душица Полетан је истакла да ће овогодишња акција предшколске установе постићи свој циљ, а то је подстицај да деца искажу солидарност према својим гладним другарима.
