У Меморијалном центру „Сремски фронт“, 12. априла достојанствено је обележена 68. годишњица од пробоја
У Меморијалном центру „Сремски фронт“, 12. априла достојанствено је обележена 68. годишњица од пробоја, у коме су, на крају Другог светског рата, партизанске дивизије заједно са јединицама савезничке Црвене армије, разбиле моћну фашистичку армаду, која се повлачила са наше територије и из Грчке према Немачкој. У борбама је погинуло око 13.000 наших бораца и 1.600 савезника.
На свечаности, у организацији Владе Републике Србије, СУБНОР-а Србије и Општине Шид, окупило се више хиљада људи из свих крајева наше земље. Уз највише државне почасти, венце су, између осталих, положили представници Владе Р.Србије, Министарства одбране, СУБНОР-а Србије и АП Војводине, Општине Шид, чланови породица погинулих, представници дипломатског кора из акредитованих амбасада у Београду и представници парламентарних политичких партија.
Присутнима су се обратили др Жарко Обрадовић министар просвете, науке и тех. развоја, председник СУБНОР-а Србије Миодраг Зечевић и председник Општине Шид Никола Васић.
