Енергетска ефикасност

Немачка организација за међународну сарадњу (ГИЗ), покренула је 2012. године пројекат „Discovering energy“.

Квалитетније решавање проблема енергетске неефикасности


Немачка организација за међународну сарадњу (ГИЗ), покренула је 2012. године пројекат „Discovering energy“. Наша општина, један је од партнера на пројекту, чији је циљ упознавање шире јавности са енергетском ефикасношћу стамбених објеката, као и спровођење заједничких активности у циљу квалитетнијег решавања проблема енергетске неефикасности.

Енергетска ефикасност,Шид

Током протекле године, у општини Шид, извршено је термографско снимање пет објеката и урађени су елаборати и енергетски пасоши за те објекте. Исти су и уручени на свечаности у Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“ у Шиду 30. маја.

На самом почетку, присутне је поздравио Ромко Папуга, начелник општинске управе, затим Анита Мраовић представник немачке организације за међународну сарадњу ГИЗ и Дејан Ковач координатор пројекта „Открити енергију“ ( Discovering energy) за Војводину.

Након тога су гости, заједно са помоћником председника општине Шид Дејаном Којићем, уручили енергетске пасоше и елаборате о енергетској ефикасности власницима пет објеката у Шиду: стамбени објекти у улици Мајке Јевросиме бројеви 26 и 28, у Змај Јовиној бр. 51, Војвођанској бб и зграда у улици Кнеза Милоша 64. Након што су уручени пасоши и елаборати уследила је изложба енергетски ефикасних објеката.