Вода исправна, струја прикључена

У Јамени је урађена дезинфекција, дезинсекција, дератизација. Ангажовани су сви који могу да помогну да се у овом селу нормализује живот: од радно способног становништва, Штаба, полиције, Црвеног крста, до влонтера...

На последњој седници Скупштине општине Шид дата је информација о активностима Општинског кризног штаба за ванредне ситуације за време поплава у мају. Одборнике је информисао председник општине Шид Нкола Васић, командант штаба.

Поплављено село Јамена, општина Шид

У Јамени је урађена дезинфекција, дезинсекција, дератизација. Ангажовани су сви који могу да помогну да се у овом селу нормализује живот: од радно способног становништва, Штаба, полиције, Црвеног крста, до влонтера.

На жалост, у воденој стихији, многа домаћинства остала су без крова над главом, али и летине на засејаним њивама, али, на срећу, људских жртава није било. Сада се живот у село полако враћа. У међувремену су домаћинства у Јамени прикључена су на електричну мрежу и на водовод, што је уследило после три прегледа квалитета воде. Још је неколико кућа под водом, а посебна комисија урадила је попис оштећених кућа и осталих објеката, технике, намештаја, пољопривредног земљишта у целој општини.

Такође, Канцеларија за пољопривреду води бригу о храни за сотку, Црвени крст је даноноћно ангажован, а сада, пошто се ситуација мало смирила, Штаб за ванредне ситуације састаје се једном уместо два пута дневно.