Остале сумње у регуларност избора за савет МЗ Вашица код Шида. Изборни материјал преузели још 26. децембра 2013. године
21. јула биће тачно годину дана откако су одржани избори са савете у свих 19 месних заједница у шидској општини, а део мештана и бирача у Вашици код Шида и даље сумња да су избори у њиховом селу били регуларни.

Изразили су сумњу још на сам дан одржавања избора, тврдећи да су наводно у бирачки списак били уписани као да су гласали и они који нису изашли на биралишта. Зато су организовали непрекидна дежурства, чувајући изборни материјал пуних 158 дана, односно, до 26. децембра, када је у присуству представника правосуђа и полиције записнички преузет изборни материјал.
- За нас је тај изборни материјал представљао кључни доказ. Кандидати Групе грађана на тим изборима, којој сам и ја припадао, поднели смо кривичну пријаву против председника и чланова Изборне комисије и Бирачког одбора у селу - наводи Никола Кртинић, један од мештана.
Докле се стигло у испитивању наводних неправилности нисмо успели да дознамо, а Кртинић каже да је предмет у Основном јавном тужилаштву у Сремској Митровици - Одељењу у Шиду.
- Ми смо предложили да се саслушају мештани за које тврдимо да нису гласали, а били су уписани као да јесу, и колико ми је познато, они су саслушани - наводи Кртинић.
БЕЗ ОДГОВОРА
ДОКЛЕ се стигло у поступању у овом предмету, покушали смо да сазнамо у Основном јавном тужилаштву у Сремској Митровици (којем смо се писмено обратили), међутим, ни после седам дана одговор нисмо добили.
