Побољшање екологије и животних услова

У 2015. години општина Шид посветиће пажњу на побољшање еколошких стандарда, заштиту животне средине и животних услова становања грађана...

У 2015. години општина Шид посветиће пажњу на побољшање еколошких стандарда, заштиту животне средине и животних услова становања грађана.

 Центар Шид

Један од пројеката је изградња фекалног колектора, који ће бити реализован у сарадњи са представницима Савета месне заједнице Шид.

Пројекат се већ 10 година спроводи у фазама, а предвиђено је да се ове године из буџета Општине издвоји 14 милиона динара за наставак радова који у прошлој години, по први пут од како се почело са овим пројектом, нису извођени.

Наставком радова на изградњи система решавају се животни проблеми грађана Шида, а то је приоритет челника локалне власти, истакнуто је и на последњем заседању СО Шид крајем 2014. године.