Мигранти удомљени током зиме

Временске неприлике најтеже падају онима без сигурног крова над главом. Мигранти, смештени у шидској општини, којих је и даље око две хиљаде, распоређени су у три прихватна центра и за сада немају разлога да брину о топлом смештају, храни и неопходној нези...

Временске неприлике најтеже падају онима без сигурног крова над главом. Мигранти, смештени у шидској општини, којих је и даље око две хиљаде, распоређени су у три прихватна центра и за сада немају разлога да брину о топлом смештају, храни и неопходној нези.

Мигранти удомљени током зиме у Шиду

За разлику од осталих средина у шидској општини нема случајева да су мигранти одбијали смештај и сву пратећу негу.

Преко 600лица смештено је у привременом прихватном центру код железничке станице у Шиду. Док чекају наставак пута мигранти склониште од хладноће имају у објектима који су адаптирани и прилагођени за њихов смештај.

"Већ дуже време смо смештени овде. Тренутно је јако хладно али у прихватилишту имамо грејање и све што нам је неопходно. Надамо се да ће се наша ситуација решити ускоро да можемо наставити пут", каже Ариф Хани из Авганистана.

Хладно време није донело повећање броја лица у прихватним центрима истичу надлежни. Прихватни центар у Обреновцу врши прихват свих оних миграната који желе смештај у топлом.

Имају оброк три пута дневно, медицинску негу и све оно што иде уз то редовно се пружа, истичу у Комесаријату.

Основни циљ Комесаријата је да нико не остане напољу на хладноћи. Све мере су усмерене ка томе да се мигрантима помогне, да им се пружи топло склониште.