Шид нема стручњаке за прекограничну сарадњу

Потпредседник Владе Србије Божидар Ђелић разговарао је данас са руководством општине Шид о проблемима с којим се суочавају и обећао да ће његов кабине...

Потпредседник Владе Србије Божидар Ђелић разговарао је данас са руководством општине Шид о проблемима с којим се суочавају и обећао да ће његов кабинет помоћи у опремању информатичког кабинета Основне школе "Сремски фронт" коме недостају рачунари.

Током састанка са потпредседником владе задуженом за европске интеграције Ђелићем, било је речи и о пројектима прекограничне сарадње за које општина Шид нема довољно обучених младих људи па је разматрана могућност да се при кабинету потпредседника владе омогући некоме од младих да волонтира и самим тим обучи за тај посао.

Представници те општине предочили су Ђелићу планове за пољопривредно земљиште које се налази поред аутопута, наводећи да се ради о месту које је веома погодно за претварање у индустријску зону.

{youtube}KHm08H_uKZ8{/youtube}

Потпредседник Владе Србије и министар науке и технолошког развоја Ђелић посетио је раније данас Сремску Митровицу, где је обишао фитосанитарну лабораторију за контролу семена ратарских култура, једну од пет у Србији.

Он је указао на обавезу државе да обезбеди систем провере квалитета, како би грађани имали квалитетну храну, а произвођачи могли да прођу сертификацију ради изласка на европско тржиште.

Фитосанитарна лабораторија у Сремској Митровици опремљена је из донације Европске уније.