У оквиру пројекта "НЕ смеће, ДА дрвеће" ових дана у Шиду трају радови на ограђивању централне градске депоније, која се налази на путу ка Товарнику и има површину од око седам хектара, тренутно је у току поставњање бедема, дужине 200 метара и набавка материјала за жичану ограду

У Шиду је у току пројекат "НЕ смеће, ДА дрвеће", у оквиру којег се врши санација и рекултивација дивљих депонија на територији шидске општине. Тим пројектом је предвиђено уређење шест депонија у месним заједницама Адашевци, Вашица, Илинци, Батровци, Љуба и Бингула.
Према речима Биљане Крч, чланице Општинског већа задужене за комунална питања, тренутно је актуелно сакупљање и одлагање смећа, што је до сада урађено у Адашевцима, Батровцима, Илинцима и Вашици.
- Ових дана у току су радови у Бингули и Љуби, а следећа фаза је насипање тампона земље дебљине пола метра, након чега крећемо у набавку садница. За ових шест депонија у плану нам је да набавимо 2.500 садница, углавном кестена и тополе. Овај пројекат је суфинансиран од стране Покрајинског секретаријата за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине у износу од 2,1 милиона динара, док је Општина Шид из посебног буџетског фонда за заштиту животне средине за ту намену издвојила 800 хиљада динара - рекла нам је Биљана Крч, чланица Општинског већа задужена за комуналне делатноости.
У оквиру пројекта "НЕ смеће, Да дрвеће" ових дана у Шиду трају радови на ограђивање централне градске депоније, која се налази на путу ка Товарнику и има површину од око седам хектара. Тренутно је тамо у току постављање бедема, дужине 200 метара и набавка материјала за жичану ограду, која ће бити висине два метра, у дужини два километра. У плану је, такође, постављање чуварске кућице у којој ће 24 сата дежурати службено лице, постављање капије за за контролу одлагања.
Вредност ових радова је 1,4 милиона динара, финансирају се средствима из буџетског фонда, док је донација од 12,5 хиљада блокова стигла од покрајинске Дирекције за робне резерве.
-Други део депоније биће ограђен жицом, средства за то у износу од 1,1 милиона динара смо добили такође од Покрајинског секретаријата, као и од Фонда за заштиту животне средине. И у овом послу општина ће бити суфинансијер и издвојиће се око 900.000 динара. Тако да ће ограђивање једине локалне депоније коју имамо, износити укупно око 3,4 милиона динара. С обзиром да се депонија у близини пута и граничног прелаза од великог нам је значаја да је уредимо, како и приличи уласку у нашу општину и земљу.
Управо из разлога што локална самоуправа улаже толико средства и енергије да имамо чисту и здраву животну средину.
