Оштећени "Центропромет" и акционари?

Оштећени Центропромет и акционари? Полиција у Сремској Митровици поднела пријаву против четворо људи из Шида

Полиција у Сремској Митровици поднела пријаву против четворо људи из Шида

Полиција, Шид
Сремскомитровачка полиција поднела је кривичну пријаву Основном јавном тужилаштву у Сремској Митровици против Мирка З. (57), Јаромира М. (57), Стевана К. (60), и Слободана Г. (63), сви из Шида, због основане сумње да су извршили кривична дела злоупотребе службеног положаја, фалсификовања службене исправе и преваре, саопштила је јуће Полицијска управа Сремска Митровица.

Користећи службени положај у предузећу "Центропромет" АД из Шида, осумњичени су од марта до октобра ове године продали некретнине тог предузећа и при томе сачинили и оверили службене исправе неистините садржине, чиме су оштетили то предузеће за 23.840.000 динара, као и акционаре које су таквим радњама преварили и онемогућили потпуну или делимичну исплату новца, који је радницима досуђен на основу правоснажних пресуда и поравнавања, наводи се у полицијском саопштењу.