Годишњица бомбардовања Шида

У организацији СУБНОР-а Шид, чији је председник Сава Рошић, испред спомен плоче са именима погинулих цивила у сукобу са Хрватском 1991. године, положени су венци представника свих друштвено политичких структура ове општине и минутом ћутања одата је пошта погинулима.

Сећање на жртве рата 1991.

Полагање венаца, жртвама бомбардовања у Шиду
У организацији СУБНОР-а Шид, чији је председник Сава Рошић, испред спомен плоче са именима погинулих цивила у сукобу са Хрватском 1991. године, положени су венци представника свих друштвено политичких структура ове општине и минутом ћутања одата је пошта погинулима.

У име ове организације, пригодан говор одржао је новинар Радио Шида Небојша Суботић, Хрватска артиљерија је 1991. испалила 50 пројектила на Шид. Тада су погинули: Ђорђе Манојловић, Слободан Михаљевић и Мирослав Шерфези, радници ПИК-а , рањено је још 10 наших суграђана, срушени неки кровови кућа у Шиду.

Гађано је обданиште, а велика је срећа била, што у оном моменту када су пали пројектили на дечији вртић, у њему није било деце.

Нажалост, за овај инцидент нико од починитеља до сада није кажњен.