Почело ограђивање градске депоније у Шиду

Захваљујући конкурсу Фонда за заштиту животне средине, локална самоуправа у Шиду обезбедила је 1,1 милиона динара за ограђивање градске депоније са леве стране пута од Шида према граничном прелазу Товарник.
По речима Виолете Цолнер, директорке ЈКП "Стандард", предузећа које брине о депонији, стубови и жичана ограда ће бити постављени у дужини од око два километра.
- Геометар је до сада излазио три пута да би обавио мерења и означио где треба да буду постављени стубови. Међутим, после његовог одласка, неко је уклонио маркере и ми нисмо могли да почнемо радове. Овога пута смо одмах после маркирања, почели са копањем рупа за стубове - наводи директорка Цолнер.
Она додаје да ће радове на постављању ограде у потпуности урадити радници овог предузећа и да ће се тиме уштедети. Цолнерова подсећа да је током лета дапонија на улазу, односно, предњи део према путу Шид - државна граница(Товарник), ограђен бедемом од цигала и саграђена кућица за чувара. После тога је на самој депонији насут туцаник у дужини од око 500 метара ради лакшег кретања камиона за довоз смећа.
