Дан Општине и 67. годишњица ослобођења Шида 6. децембар обележени су одржавањем свечане седнице ОО СУБНОР-а Шид, полагањем венаца и поменом ослободиоцима на Градском гробљу. Венце су положили представници борачких удружења Шида и Сремске Митровице, локалне самоуправе, Месне заједнице Шид, Основне школе „Сремски фронт“, као и представници огранака политичких странака и одреда извиђача „Лазар Бибић”.
Након тога у сали Културно – образовног центра одржана је свечана седница СО којој су, поред представника локалне самоуправе, присуствовали и бројни гости: начелник Сремског округа Сава Алишић, народни посланик Жељко Брестовачки, представници јавних предузећа, као и гости из братског града Деспотовца.
Председница Општине Наташа Цвјетковић је подсетила присутне да је слобода највећа вредност у сваком демократском друштву и истакла да је на Дан ослобођења важно сетити се свих оних који су свој живот заложили за данашњу слободу, поклонити се и одати почаст свим жртвама које су пале у прошлости.
Председница је својим суграђанима поднела извештај о раду локалне самоуправе у протекле три године.
- Циљ сваког постављеног задатка у протеклом периоду био је унапређење квалитета живота и подизање стандарда грађана, кроз привлачење инвестиција и отварање нових радних места. У протеклом периоду урадили смо много тога: отворили смо Услужни центар, увели „Систем 48 сати“, одржали други по реду Сајам запошљавања, реализовали јавне радове захваљујући којима су уређене бројне јавне површине, саниране дивље депоније, реконструисане пешачке стазе...
Такође, у Шиду смо изградили и нови вртић, улагали смо у унапређење здравствених услуга, помагали спортске клубове и колективе, верске заједнице, невладине организације, организовали бројне манифестације из културе, помагали афирмацију младих кроз рад Канцеларије за младе, уређивали атарске путеве, а 24. новембра председник Владе АП Војводине др Бојан Пајтић свечано је отворио радове на изградњи дистрибутивне гасне мреже за свих 19 насељених места у нашој оштини – рекла је председница Наташа Цвјетковић, о пословима који су урађени у протеклом периоду.
Шестодецембарску награду и признања добитницима је уручио народни посланик Жељко Брестовачки.
- На Дан ослобођења сећамо се свих оних који су своје животе дали да би нама данас било боље. Они су били прави борци, јер су за боље сутра дали свој живот. Али, њих треба да се сећамо сваког дана, а не само 6. децембра и не само 12. априла, када обележавамо пробој Сремског фронта. Тих људи треба да се сећамо и да нам они увек буду инспирација, али не инспирација да идемо у нове ратове и да дајемо своје животе за отаџбину, него да се за њу боримо демократским и дијалошким средствима. А мислим да то управо сваког дана чине људи који воде ову државу – рекао је, између осталог Жељко Брестовачки, напомињући да се борци за боље сутра рађају сваког дана, а не само у ратним временима.
