У Шиду усвојен правилник о подршци вантелесној оплодњи
Општинско веће у Шиду усвојило је Правилник о условима и критеријумима за финансијску подршку за вантелесну оплодњу. Реч је о трећем покушају вантелесне оплодње, после прва два, које финансира држава, а за ову намену издвојено је 2,3 милиона динара.
Истовремено, повећана је и старосна граница, тако да супружници до 44 године могу да поднесу захтев ( држава је ограничила животну доб на 40 година). Један од услова је да брачни парови, а процењује се да их је лане било 10, морају да имају пријављено пребивалиште у општини Шид најмање годину дана.
- Ускоро ће бити формирана комисија састављена од стручњака гинеколога и акушера из Сремске Митровице и Новог Сада, која ће разматрати приспеле захтеве - каже Наташа Цвјетковић, председница Општине Шид.
Захтеви са документацијом могу да се поднесу Одељењу за друштвене делатности Општинске управе, а после евентуалне позитивне одлуке, средства ће бити уплаћена одговарајућој клиници у Београду и Новом Саду, у зависности од тога за које се место брачни пар определи.
