Нестала девојка завршила у болници

Данијела Кљечанин, којој је Центар за социјални рад у Шиду одузео ћерку Н. К. (16) и сместио је у хранитељску породицу, из које је побегла, пронашла је дете у Општој болници у Сремској Митровици

Замало трагичан епилог немара Центра за социјални рад у Шиду

Била је скроз изгубљена. Лекарима је испричала да је у кући свог дечка попила некакву таблету

Данијела Кљечанин, којој је Центар за социјални рад у Шиду одузео ћерку Н. К. (16) и сместио је у хранитељску породицу, из које је побегла, пронашла је дете у Општој болници у Сремској Митровици.

ДАнијела Кљечанин,Шид

- Пре два дана јавили су ми из болнице да је моја ћерка код њих и да је у веома лошем стању. Како су ми рекли лекари, била је у стању шока и повремено без свести, а све што је у почетку могла да им каже био је број мог мобилног телефона - прича за Курир Данијела Кљечанин.

Како каже, чим је сазнала где јој је ћерка, о томе је обавестила Центар за социјални рад и полицију

- Видела сам је одмах следећег дана. Била је потпуно изгубљена. Лекарима је испричала да је последњих 15 дана била у кући свог дечка и да је тамо попила некакву таблету. Сама је дошла до болнице тако што је стопирала. Остаће на лечењу још неколико дана, а онда ће у полицији дати изјаву о свему што се догодило - прича Данијела.

Додаје да су је из Центра за социјални рад звали и предложили да наставе сарадњу.

- Не желим више ништа с њима да радим, показали су се као неодговорни у овом случају - каже Данијела.

Она објашњава да јој је Центар за социјални рад крајем априла одузео ћерку због „наводног насиља у породици и притужбе детета да не жели више да живи с њом“.

- Моја ћерка је и раније бежала од куће и често упадала у невоље. Кад сам јој забранила да користи Фејсбук, у Центру је испричала да је тучем и малтретирам, па су је одвели - подсећа Данијела.

Дете је било жртва насиља

Директор Центра за социјални рад Светозар Шолаја каже да је све урађено по закону.

- Морали смо дете да сместимо у хранитељску породицу јер је било евидентно да је била жртва насиља. То нам је и она потврдила, а постоји и лекарски извештај. И мајка је у почетку признала да је било насиља над дететом, али после је повукла ту изјаву - каже Шолаја.