Новчане казне за злоупотребу говорнице

Предлог за измену Пословника који ће се пред одборницима наћи, како је најављено, 17. новембра, предвиђа санкције као што је одузимање комплетне месечне новчане накнаде за одборника, или надокнаде коју прима председник одборничке групе.

Бескрајним, непродуктивним расправама мимо дневног реда и уобичајене добре праксе, које су отежавале ефикасан рад Скупштине општине Шид, назире се крај. Већ пуне две године, од како је на власти коалиција око СНС, одборничка већина трпи опструкцију и злоупотребе скупштинске говорнице, а да би се томе стало у крај, припремљене су измене Пословника.

Скупштина општине Шид

- Дуготрајне седнице Скупштине општине Шид производ су лошег Пословника о раду, који смо наследили. На готово сваком заседању поједини одборници вређали су достојанство Скупштине општине, јер им је то Пословник који је на снази дозвољавао. Жеља нам је да поспешимо рад Скупштине општине Шид и смањимо могућност злоупотребе пословника о раду и коришћења могућности учесталог јављања за реч - каже председник општине Никола Васић.

- Да би се супротставили томе предложили смо завођење адекватних санкција за одборнике који се позивају на тобожњу повреду Пословника, само да би добили реч, а затим за говорницом окрећу причу у смеру који нема никакве везе ни са дневним редом нити са Пословником.

Предлог за измену Пословника који ће се пред одборницима наћи, како је најављено, 17. новембра, предвиђа санкције као што је одузимање комплетне месечне новчане накнаде за одборника, или надокнаде коју прима председник одборничке групе.

- Крајње је време да свака седница Скупштине општине Шид у складу са дневним редом има смисла и иде у корист оних који су одборнике и бирали - каже Никола Васић.