73. годишњица Адашевачког устанка

Уз присуство преживелих бораца НОР-а, представника републичког,покрајинског и општинског одбора СУБНОР-а,представника локалне самоуправе и бројних гостију, данас је у Адашевцима свечано обележена 73. годишњица Адашевачког устанка, једне од првих акција Народноослободилакчког покрета у западном Срему

Уз присуство преживелих бораца НОР-а, представника републичког,покрајинског и општинског одбора СУБНОР-а,представника локалне самоуправе и бројних гостију, данас је у Адашевцима свечано обележена 73. годишњица Адашевачког устанка, једне од првих акција Народноослободилакчког покрета у западном Срему.

73. годишњица Адашевачког устанка,Шид

Свечаност је отпочела полагањем венаца палим борцима НОР-а и жртвама фашистичког терора, након чега је свештенство СПЦ одржало пригодан молебан. Потом су чланови Књижевних клубова Филип Вишњић и Благоје Јастребић : Светислав Ненандовић, Ђорђе Јањатовић и Ђурица Еделински казивали стихове и пригодне беседе. Након тога свечаност је настављена у сали ОШ Вук Караџић у Адашевцима.

Присутне учеснике прославе су између осталих поздравили : председник ПО СУБНОР-а Војводине Светислав Атанацковић,председник СО Шид Бранислав Мауковић, председник Покрајинског одбора Скупштине АП Војводине за одбрану и безбедност Мирослав Шпановић, представници ОО СУБНОР-а Шид, Јошка Броз председник Комунистичке партије и унук Јосипа Броза Тита и други.
На крају свечаности ученици и наставници ОШ Вук Караџић из Адашевеца одржали пригодан културно-уметнички програм.