
Мештани села Моловин, на крајњем северу шидске општине, уз границу са Хрватском, воле да кажу да је од пролећа до јесени ово "маловин", јер вино попије зими. Последњих двадесетак година, пак, Моловин је "маловин", како кажу и лети и зими.
Међутим, сам Шид се на винском тржишту све више истиче. Винарија која се зове баш "Моловин" налази се код зграде Сремске телевизије, и од 2010, када је основана, из ње излазе вина која буде пажњу енолога. Вина имају занимљива имена. Једно се зове "Инат", а друго "Принцип".

На новом гробљу у Шиду све је мање слободних места за сахрањивање, али ће према речима Виолете Цолнер, директорке ЈКП "Стандард", слободних гробних места бити за још годину дана.
Према подацима Фонда за здравствено осигурање , Филијале у Срмској Митровици, на подручју шидске општине, у првој половини године, регистровано је 32.919 осигураника здравственог осигурања. Од тога је њих 22,203 изабрало свог лекара (опште праксе, гинеколога, педијатра или стоматолога), што износи 69,13 одсто.
Пригодном свечаношћу, „Лорист“ и Сајам туризма отворио је Владимир Вања Грбић, председник Одбојкашког савеза Србије.
Посетиоце сајма, претходно је поздравио Горан Васић, генерални директор Новосадског сајма, који је приликом обраћања посетиоцима oбећао да ће у наредних пет дана имати шарен, богат и узбудљив програм, чему су значајно допринеле бројне домаће институције.
Страна 147 од 231