
Обећање које је почетком ове године дала председница општине Шид Наташа Цвјетковић, да ће локална самоуправа посветити знатно више пажње развоју спорта, како у самом Шиду тако и у сеоским срединама, потврђује се све више у пракси. Наиме, око 200 ученика ОШ "Филип Вишњић" у Вишњићеву на пролеће следеће године требало би да добије фискултурну салу.
Општина Пећинци носилац је пројекта „Повећање конкурентности, запослености и извоза прераде индустрије меса у региону Срема“ у партнерству са још три сремске општине: Старом Пазовом, Шидом и Румом. Овај пројекат прошао је на конкурсу „Регионалног друштвено економског програма развоја“ (РСЕДП 2), а која ће се реализовати у оквиру Међуопштинског економског партнерства.

У Месној заједници Шид ових дана завршава се уређење парковских површина у граду. Након што су изграђене стазе, у парку у насељу Г-2 сада се изводе радови на постављању јавне расвете, како би се у њему могло боравити и у ноћним сатима.

Почетак нове школске године означио је старт Школе спортова при Установи за физичку културу и спортску рекреацију "Партизан" у Шиду, која окупља седамдесетак полазника у три спортске дисциплине: кошарци, одбојци и гиманстици.
Већина полазника је из Шида, али има и оних који долазе из села која су ближа граду, као што су Беркасово, Адашевци или Вашица. Распоред часова је прилагођен одржавању редовне школске наставе. Полазник месечно плаћа школу само 300 динара, а ако из једне породице долазе два ученика плаћају само цену за једног - наводи Данијел Кошуљандић, стручни сарадник за школу спорта.
Страна 145 од 231