
Чланови Општинског већа Шид су на данашњој седници дали сагласност на Правилник о унутрашњем уређењу и систематизацији Општинске управе.
Опредељење Општинске управе је да смањење броја запослених буде у оквирима које локална администрација може да поднесе тако да ће, у односу на стари правилник о унутрашњој организацији и систематизацији по коме је био 121 извршилац, по новом бити 99.
Технолошким вишком ће, како је рекао начелник Општинске управе Ромко Папуга, бити проглашено 9 радника.
Територија општине Шид непосредно уз границу са Хрватском потпуно је безбедна од мина бачених током ратних операција. После седам година и “прошпартаних” 10 милиона квадратних метара терена, специјализоване екипе МУП, Минстарства одбране и Центра за разминирање уклониле су 5.000 убојитих мина. У акцији безбедног уклањања стручно су помогле и комшије из Босне и Херцеговине и Хрватске, а финансијски донатори били су Руска Федерација, САД, Немачка, Норвешка, Грчка, Шпанија и Канада.
У Шиду је отворена нова зграда Народне библиотеке “Симеон Пишчевић”, чија је изградња коштала 18,5 милиона динара /око 193.000 евра/.
Библиотека је смјештена на 500 метара квадратних, гдје је за више од двије хиљаде њених корисника на располагању књижни фонд са 40 000 разних наслова, саопштио је Покрајински секретаријат за информације.
Најзападнија сремска општина Шид једина је у региону која није гасификована, па је ових дана гасификација постала актуелна тема.
Недавно је овде боравио и генерални директор „Србијагаса“ Душан Бајатовић, који је са представницима локалне самоуправе разговарао о гасификацији ове територије. Том приликом постигнут је начелан договор да се што пре крене у поменути процес, јер тренутно не постоје технички проблеми који би то онемогућили.
Страна 184 од 231