Пројекти за енергију из биомасе

Делегација Вуковарско-сријемске жупаније боравила је протеклих дана у радној посети Шиду у циљу припреме заједничког пројекта за изградњу постројења које ће производити енергију на бази биомасе, акојим ће се аплицирати код ИПА фондова.

Општина Шид наставља прекограничну сарадњу

Енергија из биомасе, Шид
Делегација Вуковарско-сријемске жупаније боравила је протеклих дана у радној посети Шиду у циљу припреме заједничког пројекта за изградњу постројења које ће производити енергију на бази биомасе, акојим ће се аплицирати код ИПА фондова.

Састанку су присуствовали градоначелник Илока Мирослав Јанић, представници Уреда за међународну сарадњу ТИТЛ, као и стручни сарадници Одељења за привреду и развој општине Шид.

Председница општине Шид Наташа Цвјетковић истакла је да Шид има успешну сарадњу са Вуковарско-сријемском жупанијом и градом Илоком, који су захваљујући досадашњем искуству стекли добре референце у својој области. Она каже да то може добро да се одрази на пројекат који се заједнички припрема и који може да донесе добробит општинама.

Градоначелник Илока је подсетио да је илочки крај богат виноградима, те да се управо ти отпаци могу користити у ову сврху.

- Како би се дошло до циља, а то је постројење за производњу електричне и топлотне енергије, потребно је да се заједнички аплицира код ИПА фондова за средства којима би се урадила пројектно-техничка документација - истакао је градоначелник Илока Мирослав Јанић.

Иначе, у шидској средини може се произвести 140.000 тона биомасе са поља и прерадом дрвета.