
Трећи дан 32. Вишњићевих дана обележила је свечана академија, одржана у недељу у сали КОЦ-а у Шиду. Вишњићеве награде уручене су Надежди Грозданић, бившем дугогодишњем раднику Галерије „Сава Шумановић“, за животно дело, младом уметнику до 30 година Миљану Торми, члану Аматерског позоришта „Бранислав Нушић и СКУД „Свети Сава“ и Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“ као колективу који негује српску традицију и културу.
У богатом културно-уметничком програму учествовали су хор и оркестар Гимназије „Јован Јовановић Змај“ из Новог Сада са диригентом Јованом Травицом и солистом опере Српског народног позоришта Браниславом Цвијићем, гуслари Славко Алексић и Владо Руњо и глумац Микица Петронијевић.
Свечаност су увеличали и покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова Мирослав Васин, помоћник покрајинског секретара за културу Милан Мицић, Радмила Милентијевић, пензионисани универзитетски професор из САД и гости из општине Бијељина и Културног друштва Просвјета.
Месна заједница Вишњићево, један од организатора 32. Вишњићевих дана, доделила је Повеље за неговање културе и историјског наслеђа српског народа, и прогласила за почасне мештане Вишњићева, председника Матице српске, академика Чедомира Попова и председницу Општине Шид, Наташу Цвјетковић.
