32. "Вишњићеви дани"

Трећи дан 32. Вишњићевих дана обележила је свечана академија, одржана у недељу у сали КОЦ-а у Шиду. Вишњићеве награде уручене су Надежди Грозданић, бившем дугогодишњем раднику Галерије „Сава Шумановић“, за животно дело, младом уметнику до 30 година Миљану Торми

Свечана академија, Вишњићеви дани, Шид
Трећи дан 32. Вишњићевих дана обележила је свечана академија, одржана у недељу у сали КОЦ-а у Шиду. Вишњићеве награде уручене су Надежди Грозданић, бившем дугогодишњем раднику Галерије „Сава Шумановић“, за животно дело, младом уметнику до 30 година Миљану Торми, члану Аматерског позоришта „Бранислав Нушић и СКУД „Свети Сава“ и Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“ као колективу који негује српску традицију и културу.


У богатом културно-уметничком програму учествовали су хор и оркестар Гимназије „Јован Јовановић Змај“ из Новог Сада са диригентом Јованом Травицом и солистом опере Српског народног позоришта Браниславом Цвијићем, гуслари Славко Алексић и Владо Руњо и глумац Микица Петронијевић.

Свечаност су увеличали и покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова Мирослав Васин, помоћник покрајинског секретара за културу Милан Мицић, Радмила Милентијевић, пензионисани универзитетски професор из САД и гости из општине Бијељина и Културног друштва Просвјета.

Месна заједница Вишњићево, један од организатора 32. Вишњићевих дана, доделила је Повеље за неговање културе и историјског наслеђа српског народа, и прогласила за почасне мештане Вишњићева, председника Матице српске, академика Чедомира Попова и председницу Општине Шид, Наташу Цвјетковић.