Регионална агенција "Нерда" из Босне и Херцеговине посетила Шид

Представници Регионалне развојне агенције "Нерда" из Босне и Херцеговине посетили су Општину Шид и разговарали о успостављању прекограничне сарадње и аплицирања са заједничким пројектом код ИПА фондова. Тема радног састанка била је развој предузетништва. Општина Шид ће бити партнер на овом пројекту, а циљна група су породична предузећа која имају десет и више запослених, односно њихова професионализација, повећање њихове конкуретности и стварање новог прихода.
У раду су учествовали пројектни тим Одељења за развој Општинске управе Шид и директор Регионалне развојне агенције Срем, Милан Мирић.
Председница општине Шид Наташа Цвјетковић нагласила је да је шидска општина одавно превазишла границе своје општине и кренула даље.
- Овај пројекат и сарадња са "Нерд"-ом само су потврда тога. Надамо се да ће крајњи корисници, а то су наши привредници, имати интерес од овог пројекта. То је нешто што општина Шид мора да заступа у будућности - рекла је председница Цвјетковић.
