

Са 22 гласа одборника владајуће коалиције ДС, Г17 плус и СПС, као и са једним гласом из редова СРС, јуче је СО Шид усвојила одлуку о изменама општинског статута. Према њима се, поред осталог, уводе хрватски језик и писмо у службену употребу у селима Сот и Батровци. Истовремено, четири одборника, такође владајуће ДСС, била су уздржана.
Коњички спорт у шидској општини постаје сваким даном све популарнији. У прилог овој тврдњи говори чињеница да је пре неколико месеци основан Коњички клуб "Граничар 2011" од стране двадесетак љубитеља ових лепих животиња из Шида, Моровића, Кукујеваца, Адашеваца, Гибарца, Илинаца, Бачинаца и Вашице.
Идеја да се популаризује коњички спорт, пре свега, међу младом популацијом како би пороке и вишесатно седење пред компјутером заменили дружењем и бригом о племенитим четвороножним љубимцима.

За то време атрактивна индустријска зона на Адашевачкој петљи је мировала, међутим, нису мировали инвеститори.
Они који су бацили око на ову зону, отишли су у друге средине. Локална власт коју чине коалициони партнери ДС, ДСС, СПС остала је без најјачег аргумента, а незапослени у шидској општини остали су без наде. Има ли шансе да буде окончан посао око индустријске зоне на Коридору 10, Адашевачке петље, питали смо директора јавног предузећа за стамбену изградњу и грађевинско земљиште, инжењера Зорана Семеновића:
Још од давне 1979. године, када је основан завод за урбанизам Шид, сви запослени су се увек максимално трудили да у сваком тренутку изађу у сусрет странкама и да им помогну да што ефикасније и у што краћем року реше своје проблеме.
Како каже директор овог Јавног предузећа Милан Јандрић, овакво понашање произилази из свести о томе да је ово предузеће сервис у служби грађана.
Страна 129 од 231