
Док је већина странака у Шиду мање-више одлучила ко ће са ким на предстојећим изборима, појавила се нова политичка опција у виду грађанске иницијативе, односно, удружења грађана "Отворено", на чијем челу је овдашњи режисер Цветин Аничић.
На седмом километру источно од Шида, у увалини обронка Фрушке горе, испред манастира Светих архангела Михајла и Гаврила, још у 12. веку сместило се село Привина глава, које носи име по легенди о неком властелину Приви или Приби. У селу сада живи двеста становника, а има 100 кућа, двадесетак их је празно, а десетак старих, грађених од черпића и набоја, је урушено.
Мештани живе од пољопривреде, обрађују 500 хектара земље. У селу је око четрдесеторо деце, они школског узраста путују на наставу у Шид. Годишње се роди двоје деце, а умре око шест житеља, па село лагано изумире, као и многа друга у Србији. Највише деце у селу има породица Драге Симановића, осморо. Пре две године Црвени крст му је купио кућу, помаже му у исхрани деце, а он је запослен као радник у ЈКП „Стандард”. У селу је и 25 неожењених, који се још надају да ће наћи животну сапутницу.
Општинско веће у Шиду усвојило је Правилник о условима и критеријумима за финансијску подршку за вантелесну оплодњу. Реч је о трећем покушају вантелесне оплодње, после прва два, које финансира држава, а за ову намену издвојено је 2,3 милиона динара.
Тек именовани в.д. директора Никола Утвић Индустрије меса Срем „Шид“ ДОО разговарао је са незадовољним радницима, три дана, у три рунде, али до договора није дошло.
Имао је намеру да 250.000 динара дуга према сваком раднику за плате, плус годишњи одмори, топли оброци, регрес и социјално осигурање, покрије са само 10.000 динара по раднику. Штрајкачки одбор од 106 радника је то одбио - рекао је председник Самосталног синтиката радника Индустрије меса Срем „Шид“ ДОО Златибор Шушњар.
Страна 126 од 231