
Потписан уговор о гасификацији општине Шид. Уговор потписали генерални директор "Србијагаса" Душан Бајатовић, председница општине Шид Наташа Цветковић и представник италијанској конзорцијума "ГАП".
У Шиду је данас потписан уговор о гасификацији те општине у вредности од 16 милиона евра, која треба да буде завршена 2013. године и омогући подизање могућности те пограничне општине за привлачење страних инвеститора.
08. јуна 2011. године почело је чишћење дивљих депонија у шидској општини. Радови су започети у Адашевцима, и биће уклоњена депонија која се простире на површини од 1 хектара. За ове намене одвојено је 2.000.000,00 динара од Покрајинског секретаријата за заштиту животне средине и одрживи развој на основу пројекта „НЕ смеће, ДА дрвеће“.
Разлог за хитно доношење Одлуке о задуживању општине Шид јесте спровођење започињања и окончања јавне набавке за финансијску услугу у што краћем року. Општина Шид ће се краткорочно кредитно задужити код домаће пословне банке на износ до 30.000.000,00 динара, ради обезбеђења средстава за финансирање дефицита текуће ликвидности.
Атрактивна локација на чворишту путева
План отварања индустријске зоне у катастарској општини Адашевци поред Коридора 10 и уз пругу Шид - Бијељина, по хитном поступку је на дневном реду шидске скупштине.
Страна 156 од 231