
Припрема цркве у Моровићу за велику свечаност поводом проглашења новог маријанског светишта
У лето 2009. године започели су радови на санацији целокупног крова католичке средњовековне цркве Узнесења Маријиног у Моровићу. Наиме, доласком жупника влч. Никице Бошњаковића у Шид и Моровић, жупник Бошњаковић посећује место заједнице Моровић, где у сарадњи с председником МЗ Миладином Пинићем договара план израде главнога пројекта санације ове цркве. У договору с бискупом Гашпаровићем пројект је препоручен Министарсву вера те је одобрено 18.000 евра за санацију кровишта цркве.
Традиционално шидско Културно лето, већ шесту годину за редом одржава се у Шиду током августа месеца. Овогодишње Културно лето, у организацији Културно образовног центра Шид почело је у понедељак, 1. августа и трајаће до 18. августа. Шиђани и остали заинтересовани грађани моћи ће да проведу пријатне летње вечери на платоу испред КОЦ-а, добро познатом месту одржавања летњих манифестација.
У Влади Војводине је протекле седмице Покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова Мирослав Васин потписао Споразум о сарадњи са представницима Националне алијансе за локални економски развој (НАЛЕД) и 11 локалних самоуправа у Војводини, које су крајем прошле године учествовале на конкурсу за учешће у Програму сертификације општина са повољним пословним окружењем. У име Општине Шид споразум је потписала председница Општине Наташа Цвјетковић.
У сали Скупштине општине Шид, потписан је Протокол о гасификацији општине Шид. Протокол су потписали председница општине Наташа Цвјетковић, генерални директор ЈП "Србијагас" Душан Бајатовић и представник Конзорцијум "ГАП" из Фиренце Bosco Emilio Michele.
Званично потписивање Протокола значи да ће све три уговорене стране, како је најављено, 17. августа потписати званичан Уговор о пословно-техничкој сарадњи.
Страна 157 од 231