
Еколошки покрет Шид добитник је признања за активности спроведене у овој години, на конкурсу „Моје зелено дело“ за најбоље акције или дела која доприносе заштити животне средине и одрживом развоју, који је недавно расписао Покрајински секретаријат за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине.
У оквиру редовних обиласка месних заједница, председница општине Наташа Цвјетковић са сарадницима, посетила је протекле недеље Сот. Том приликом потврђено је да ће шидска локална самоуправа наставити тренд улагања у сеоске средине и да у том погледу мештани Сота могу очекивати реализацију неколико пројеката који ће побољшати квалитет живота у том селу.

Председник Владе Војводине др Бојан Пајтић и покрајински секретар за рад, запошљавање и равноправност полова Мирослав Васин посетили су јуче у сремском селу Кукујевци у општини Шид, предузеће "Агропапук".
Реч је о породичном предузећу, које се бави узгојем стоке, има кланицу, трговином свежим месом, као и производњом месних прерађевина а повод за јучерашњу посету су уговори о запошљавању нових двадесет радника, који су реализовани у сарадњи са покрајинском Владом и њеним програмом подршке самозапошљавању и отварања нових радних места.
И поред високих температура, изградња складишта запремине 120.000 кубних метара, у фабрици "Викторија оил" у Шиду напредује пуном снагом. Сва опрема ће бити аутоматизована и у складу са најстрожим стандардима ЕУ. Инвестиција је вредна око осам милиона евра, опрема ће бити аутоматизована и у складу са најстрожим стандардима ЕУ. Складиште би житарице могло да прими већ 15. августа, а до 10. септембра биће завршене све финесе.
Страна 159 од 231