
„Прихватни камп у Шиду је поднео велики терет и кроз њега је прошло десетине хиљада људи. Сада ће бити привремено затворен. Он је замрзнут. Уколико би дошло до велике промене ситуације, ми смо спремни да реагујемо, али за сада нема потребе и можемо да растерећујемо наша насељена места“, рекао је Вулин новинарима у Шиду.

„Можемо да кажемо да смо овде у Шиду показали своје најбоље лице. Мигрантска криза се захваљујући великим напорима Владе Србије држи под контролом и захваљујући томе можемо да радимо редукцију капацитета, да извршимо одговарајућу прерасподелу миграната.
Министар је најавио смањење броја миграната у одређеним центрима, а међу првима ће бити центар у Обреновцу.
„Свуда ћемо ићи на растерећење и распоређивање, да сви равномерно поделимо терет кризе у складу са тим како се буде одвијала криза уколико и даље буде опадао број миграната, наравно да ћемо ићи на затварање и осталих центара“, рекао је Вулин.
Он је појаснио да се настоји да се не формира један велики центар где нису довољно добри услови и организација рада, врћ да постоји више мањих кампова који не оптерећују локалну заједницу и никоме не представљају велики проблем.
Он је нагласио да ће се убудуће настојати, као и до сада, да се што мање оптерећују градска језгра насељених места.
„Ови људи нису затражили азил, неће да остану у нашоиј земљи,али док су овде биће збринути. Грађани Србије могу да буду мирни, држава ће заштити и ове људе, али и наш начин живота и наше људе“, појаснио је министар.

У плану је да се дуж читаве трасе пешачко бициклистичке стазе, широке 2,2 метра, уради прокопавање, дренажа и постављање ивичњака. Пројекат стазе здравља Туристичка организација Шид урадила је прошле године.
Део средстава, у износу од три милиона динара, за реализацију пројекта Стазе здравља на Липовачи обезбеђен је путем конкурса од Министарства трговине, туризма и телекомуникација.
Некадашњи рукометаш, Иван Младеновић, бициклизмом се бави рекреативно и из хобија. Идеју да се упусти у авантуру и крене пут далеких дестинација има већ пет година. Дуже руте почео је да савладава пре две године.

До сада је достигао циљ дуг 1.700 километара. Следећи циљ му је Москва удаљена 2.500 километара. На пут креће 4. јуна, преко Мађарске, Словачке, Пољске и Белорусије, где планира да у Минску направи паузу и одгледа меч наше рукометне репрезентације 18. јуна. Каже да за овај подухват нема посебних припрема.
Пут Москве креће сам. Каже да страха нема. Планира да у просеку дневно прелази око 130 километара, с обзиром да је просечна брзина којом вози око 20 километара на сат.
Празник Месне заједнице Шид је 22. мај - Свети Никола, а признање Месне заједнице Шид је "Светоникољско признање", које се додељује установама, предузећима, удружењима и појединцима који су својим дугогодишњим радом дали изузетан допринос развоју града или појединих области друштвеног живота у граду.

Основна музичка школа "Филип Вишњић" у Шиду основана 1962 године, почела је рад образовањем 50 ученика који су имали избор образовања за 5 инструмената.Данас школу похађа око 220 ученика на 5 различитих одсека, и то за 9 инструмената; клавир, виолина тамбура, флаута, саксофон, кларинет, фрула и кавал.
Шидска музичка школа је учесник бројиних манифестација наше општине а и сама организује следеће:
- Солфеђијада – екипно такмичење из солфеђа
- Лига композитора- пројекат подржан од стране Покрајинског секретаријата за образовање.
- Породични концерт- на ком свирају родитељи са својом децом,
- Шкрипи ђерам
Највећи пројекат Музичке школе "Филип Вишњић" свакако јесте "Еуфонија" - музичко едукативни фестивал, који је по својој структури и садржају јединствен на територији Сремског округа, и који ће ове године бити организован по четврти пут.
Упркос бројним проблемима које школа има, резултати школе не недостају. У протекле три године ученици школе су на републичком, међународним и школским такмичењима освојили укупно 92 награде. Ово је једина музичка школа на територији Војводине, а можда и у Србији, која нема салу и полуконцертни клавир , али има ЛАУРЕАТА на Републичком такмичењу у категорији завршног разреда клавира.

Све ове набројане успехе, шидска Основна музичка школа "Филип Вишњић" постигла је без свог сопственог простора за рад. Ово је једина музичка школа у Србији која постоји и ове године слави јубилеј, 55 година свог постојања и за то време никада није била у свом личном простору, него у склопу других правних објеката.
Из свега горе наведеног , за уложен труд, пожртвованост и снагу да траје, окупља децу и бори се за њихове многобројне успехе и медаље, Савет месне заједнице оправдано је донео одлуку као у диспозитиву.
Страна 26 од 231