

Поводом великог празника Видовдана, у Шиду је ШК Раднички организовао турнир, на коме је учествовало 24 играча овог клуба, али и из Шидских Бановаца (Хрватска) и околине Бијељине (Република Српска).
Играло се по швајцарском систему девет кола по 15 минута. Ни паклена врућина није сметала мајсторима древне игре на 64 поља да одмере снаге, а победио је Звонко Херцег са седам поена. Другопласирани је био Раде Ђелмо, а трећепласирани Никола Рокнић, обојица са по шест поена. Њима су припале вредне награде: репродукције слика Саве Шумановића.
Такмичари пласирани од четвртог до шестог места награђени су књигама, енциклопедијиом шаховских отварња и књигама о туристичким лепотама шидске општине. Награде најуспешнијима уручили су Радослав Пејић, председник, односно Штефан Шчурок, потпредседник ШК Раднички из Шида.
Треба истаћи да је турнир био јубиларан, 20. по реду, а како су организатори објаснили, увек се одржава у суботу која предходи великом празнику. А да би се уопште одржао, подржали су га материјално ДДОР, Општина Шид, ЈП за станбене услуге и грађевинско земљиште, Шидпројект, пекаре Жељка Доведана и "Пресечковић", продавница "Париповић", као и КПД "Ђура Киш", у чијим је просторијама турнир одржан.

Поред глумице Иване Жигон, која је наступила са делом „Косовских божура“, учествовали су и ученици ОШ „Бранко Радичевић“, млади глумци који су захваљујући залагању Мирјане Продић и професорке српског језика Јелене Амбрашић извели одличан пограм и побрали велики аплауз публике.

- Све ме боли. Хемотерапије, на које свакодневно идем, много ме исцрпљују. Од њих се тресем, повраћам... Али знам да ћу опет бити здрав једнога дана, морам да се изборим јер желим да живим - овако причу за Курир почиње двадесетогодишњи Дарио Булат из Гибарца код Шида, који болује од акутне лимфогласне леукемије.
Четири дана пре Видовдана, храмовске славе цркве цара Лазара у Шиду, владика Сремски господин Василије одржао је архијерејску литургију у недовршеној цркви.
Добродошлицу му је упутио старешина овог храма јереј Ђорђе Марић, са верницима. Литургију је служио владика Сремски господин Василије, уз саслужење јереја Ђорђа Марића, архијерејског намесника шидског Радомира Мишића, протојереја ставрофора Ђорђа Воларевића, протојереја Лазара Шапоње и претходног старешине овог храма Петра Божића.
Страна 115 од 231