
У Адашевцима је ових дана одржана друга по реду „Шкембијада“. Организатор ове манифестације је Слободан Миланковић, али, пошто се у овом селу нико не зове по имену, већ по надимку, Слободан је овде познатији као Пицела.
- Једва смо накупили 20 учесника, а ја им обезбедио и шкембића и дрва и све, а њихово је било да уплате 1.200 динара по екипи, да би пола трошкова покрио за награде. Споменућу бар неке од овогодишњих учесника: „Томос - сервис Дражић„ - Шид, „Сиса„ - Адашевци, „Голужа - Фитинг„ Шид, Браћа Сакан - Шид, „Слатки - но лимит„, „Боца„ - Адашевци, „Мирко и Гићан„ - Адашевци, „Лаки„ - Јамена, „Сложна браћа„, власник ауто перионице „Златни лав“ Игор Крмек. „Шапоња“ - Адашевци. Такмичење је почело у 15 часова и трајало до 19.30 - каже Миланковић.
Развој, изградња и обнова инфраструктурних објеката, је једини начин да се привуку потенцијални инвеститори и да се оживи индустрија која би довела до решавања проблема незапослености.
Ова тема је била присутна у разговорима председника Скупштине општине Оџаци Милоша Пејчића и његовог домаћина председнице општине Шид Наташе Цвјетковић.
Бити на власти четири године и поново победити на наредним изборима, нимало није лако. Што се тиче локалних избора, демократама је то успело у шест од седам сремских општина (једино су у Старој Пазови победили напредњаци), а првог јунског дана одржана је конститутивна седница Скупштине општине Шид, на којој је Наташи Цвјетковић, досадашњој председници шидске општине, поверен мандат да ову функцију обавља и у наредном периоду.
На осмом километру источно од Шида смештен је Бикић до, на самим обронцима Фрушке горе која му даје леп амбијент и богатство вредних становника којих је по последњем попису, око 300, смештени у стотинак кућа. Мештани овог села баве се земљорадњом, воћарством и сточарством.
Највише земље је под јабуком, крушком и бресквом има Јанко Хметко. Са његових 10 хектара воћњака убере до 20 вагона воћа које смешта у своју хладњачу, а продаје га у шидској општини док брескве извози у Русију. Међу најбољим виноградарима овога краја је свакако Мирослав Соко. Његов засад има око осам хектара винове лозе, па вина излаже на беркасовачкој и на другим војвођанским „винијадама„. Вино је одличног квалитета и спада међу најбоља у шидској општини. Он своја вина пласира на подручју општине Шид и по целој Војводини. Саша Балашћак гаји око 60 крава музара. Млеко продаје Сомборцима. Јанко Ромуњак, столар, све своје дрвне производе извози у Хрватску, а врло квалитетну дечју обуће ради Влада Малер...
Страна 118 од 231