
У Шведском граду Омолу недавно је одржан семинар под називом "Волонтернет". Семинару, који је окупио представнике 13 земаља, присуствовали су и представници шидске општине: Наташа Драгић (координаторка Канцеларије за младе општине Шид) и Радован Сремац (Председник Омладинског клуба).

Од како су наступили топлији дани и почеле високе температуре, свих десет бунара су у погону и дају максималну количину воде. То значи да наши корисници овог лета не треба да очекују поремећаје у водоснабдевању, изузев евентуалних хаваријских оштећења,
Хрватско национално веће Војводине покренуло је иницијативу за увођење хрватског језика и писма у службену употребу у шидској општиниХрватско национално веће Војводине покренуло је иницијативу за увођење хрватског језика и писма у службену употребу у шидској општини. У Шиду су на ову тему вођени разговори са представницима покрајинског омбудсмана, а за сада није саопштено више детаља о томе шта је након разговорима закључено. Званичници локалне самоуправе наводе да ће бити испоштована уставна и законска права по том питању, али и додају да постоји одређена процедура коју треба испоштовати.
За суботу, с почетком у 10.00 у сали СО Шид, заказана је ванредна скупштина фудбалског клуба Биг бул Ранички, који је испао из Прве лиге Србије, а на којој ће расправљати о статусним питањима клуба.Страна 161 од 231