
Протекле недеље Шид је посетио покрајински секретар за међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Томислав Стантић и заједно са председницом Општине Наташом Цвјетковић, председником СО Жељком Костелником и замеником председнице Срђаном Малешевићем свечано отворио Услужни центар.
Средства за изградњу Услужног центра у износу од 1,8 милиона динара обезбедио је Покрајински секретаријат за међурегионалну сарадњу, а учешће Општине Шид у реализацији овог пројекта износи 670 хиљада динара. Како је рекла председница Цвјетковић, локалној самоуправи приоритет је брига о грађанима шидске општине, као и њихова потреба да све своје затеве, права и интересе могу да заврше на једном месту, у најкраћем року.
Покрајински секретар за здравство, социјалну политику и демографију др Атила Ченгери, председница општине Шид Наташа Цвијетковић, саветник жупана Вуковарско сријемске жупаније
Јован Ајдуковић и градоначелник Илока Мирослав Јанић посетили су објекат у Принциповцу код Шида, који је некада био Болница за децу ометену у развоју и инвалидитетом, а већ четири године је, због нерешених имовинско правних односа, напуштен.
Покрајински секретар за здравство, социјалну политику и демографију др Атила Ченгери посетио је шидску породицу Прерадовић, о чијој се судбини ових дана много прича и пише.
Наиме, реч је о судбини годину дана старе Андијане која је у 6. јуна прошле године, као седамнаест дана стара беба, предата на старање овој хранитељској породици Драгици и Љубомиру Прерадовићу. Прерадовићи су знали да ће Андријана једнога дана бити дата на усвајање и, како Драгичин и Љубомиров син и снаха не могу да имају своје биолошко дете, распитали су се какве су могућности да малена Андријана остане код њих и буде усвојена.
Незадовољни ратари из шидске општине придружили су се јуче својим колегама и започели блокаду појединих путних праваца.
Након протестне вожње кроз град, са великим бројем трактора блокирали су путни правац према Товарнику, центар Адашеваца и излазни пут према Вашици.
Страна 163 од 231