
Помоћник министра унутрашњих послова у Влади САО Славонија, Барања и Западни Срем из ратних деведесетих година, а сада становник Шида Бора Богуновић (60) убио је поподне невенчану супругу Сању Кузмић (36).Злочин се догодио око 16 часова у Улици Цара Лазара, у једној продавници риболовачке опреме, у близини центра града.
Скупштинске варнице оо избора челника галеије у Шиду
Одборници СО Шид јуче су разрешили функције директорку галерије "Сава Шумановић" у Шиду Весну Буројевић, којој је мандат престао 13. јула а за в.д. директора на перид од три месеца именовали Радована Сремца, археолога-кустоса, запосленог у Галерији. Одборници СРС су гласали против разрешења, а о именовању новог директора се нису ни изјашњавали.
Ова тачка дневног реда је уврштена као - допуна, а председница општине Наташа Цвјетковић је објаснила истакавши да се према новим уредбама Закона о култури челни људи институција бирају конкурсом, те да ће конкурс бити расписан пошто то до сада није учинио управни одбор Галерије и да ће в.д. сттање потрајати у међувремену.
Сусрет железничких планинарских друштава Србије са гостима из Словеније, Хрватске, Мађарске, БиХ и Македоније, одржаће се сутра и прекосутра у Ердевику.Такмичње ће трајати два дана, а одржаће се поред олимпијског базена - каже Радишић. – Ово је и својеврсна промоција Ердевика као туристичког места. Овде се одржава Сремска куленијада, а велике површине су под виноградима, па отуда и тврдња да има више вина него млека – каже председник ПС друштва железничар из Шида Живан Радишић. - Прошле године смо били на скупу планинара железнице у Цељу. Пошто нас бије глас да смо добри организатори, али и гурмани, отуд њихова жеља да нам се прикључе у такмичењу железничких планинара Србије. Ми смо прихватили њихову понуду и очекујемо око 90 чланова планинарских друштава из пет република, поред 150 чланова планинарских друштава из наше државе.
У скорије време могла би да отпочне гасификација шидске општине – речено је на конференцији за новинаре након прошлонедељне седнице Општинског већа. Наиме, чланови Већа су на прошлонедељној седници усвојили предлог одлуке о одређивању стратешког партнера за гасификацију шидске општине.
Како је истакао Срђан Малешевић, заменик председнице Општине, поред „Србијагаса“, стратешки партнер на изградњи дистрибутивно-гасоводне мреже широке потрошње и кућних прикључака, биће конзорцијум „ГАП“ из Фиренце.
Страна 162 од 231