
У Музеју наивне уметности „Илијанум“ у Шиду, 10. децембра отворена је изложба слика Илије Башичевића Босиља под називом „Илија и Библија“. Изложбу слика која обухвата опус са библијским темама, отворио је заменик покрајинског секретара за културу Милорад Ђурић.
С обзиром на то да је од свог настанка па до данас Библија била непресушни извор инспирације многобројних уметника, један од сликара који је на својим сликама такође обрађивао библијске теме је управо и самоуки сликар из Шида Илија Башичевић Босиљ. На Илијиним сликама из циклуса који обрађују библијске теме, а које је сам аутор означио словима А (Апокалипса) и Б (Библија), срећу се приче из Старог завета - прелазак Мојсија преко Црвеног мора, Ноје и његова барка, приче из Новог завета – Поклоњење мудраца, Бег у Египат, Тајна вечера.

Уз тамбураше, шампањац, чај, кувано вино и незаобилазног Деда Мраза са помоћницима, у Шиду је отворен први новогодишњи етно-вашар који ће трајати до 5. јануара 2013. године.
Вашар је организован на иницијативу Удружења жена "Шидијанке" које су овом приликом уз свечану торту прославиле три године оснивања и рада.
Као и протекле зиме и ове године Црвени крст Шид, у сарадњи са Центром за социјални рад, обезбедио је за угрожене породице храну и топлу одећу - сазнајемо од Душице Полетан, из шидског Црвеног крста.
Према њеним речима, брига о старима и социјално угроженим је свакодневна, било да је реч о прикупљању и дистрибуцији одеће или о припремању оброка у Народној кухињи.

У недељу око три сата ујутро, засад непознати починилац бацио је циглу и разбио стакло локала, у коме се налази седиште Покрета за заштиту и неговање реке Босут, чији је председник и одборник у СО Шид Дејан Булатовић.
Страна 101 од 231