
ОДГОВОРИ ПРЕДСЕДНИКА ОПШТИНЕ ШИД НИКОЛЕ ВАСИЋА НА ПИТАЊА ОПОЗИЦИЈЕ СА ПРОШЛЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ

Једно од постављених питања опозиције на последњој седници СО Шид, која је одржана 2. новембра, односило се на број запослених у општинској управи у протеклом периоду. Никола Васић председник општине Шид је на то питање јасно одговорио да у општинској управи тренутно нема више запослених од оног броја него што је дозвољено.

На прошлој седници Скупштине општине Шид, прихваћена и неопозива оставка директора Дома здравља Шид, специјалисте оралне хирургије др Светозара Манојловића.

На четвртој седници СО Шид, одржане у петак 2. новембра, разматрана је 31. тачка дневног реда. На седници је присуствовало 38 одборника, који су после осмочасовног заседања и расправа између појединих одборника владајуће коалиције (коалиције СНС, СПС и ДСС) и опозиције (ДС и ЛСВ), на крају усвојили предвиђене тачке дневног реда.

Представници локалне самоуправе у Шиду, СУБНОР, и СПС обележили су јуче Даном сећања 5. новембар, дан када су пре 21 годину хрватске паравојне снаге гранатирале Шид, када су на радном месту у згради ПИК-а тада погинули Слободан Михаљевић из Вишњићева, Ђорђе Манојловић и Мирослав Шерфези из Ердевика, а више особа повређено.
Страна 103 од 231