
Сремско село Кукујевци добило погон нових технологија
У сремском селу Кукујевци, надомак Шида, отворен је нови погон за производњу прерађевина од козјег млека у органском систему производње. Реч је о погону нових технологија, укупне вредности 123.385.593 динара, у који је Влада АП Војводине, преко Покрајинског секретаријата за науку и технолошки развој, уложила 25 милиона динара.
Погон ће производити 60 тона сира и 600 тона конзумних производа годишње. Највећи део производње биће пласиран на тржиште ЕУ, а мањи део у великим маркетима у Србији. Планирани укупан годишњи приход је око милион евра.
Педесет четврта седница Општинског већа у Шиду памтиће се по значајном дневном реду. Није толико значајан ребаланс буџета за 2010, нити одлука о буџету општине Шид за 2011.
годину, колико је значајан предлог одлуке о доношењу просторног плана општине Шид, који треба да се усвоји 27. децембра на седнци СО Шид.
Како обећава директор шидског ЈКП „Водовод” Миладин Пинић, ових дана треба да почне реконструкција потисне станице у Шиду. Средства за реконструкцију обезбедио је ЈКП „Водовод”,а извођач радова је „Концепт ДОО” Нови Сад.
Општина Шид данас је свечано обележила 6. децембар, Дан општине, а руководство локалне самоуправе која је међу 20 најразвијенијих у Србији поручило је да ће и у наредном периоду наставити да улаже у инфраструктуру и стварање доброг пословног амбијента. Свечаности је присуствовао министар за државну управу и локалну самоуправу Милан Марковић коме је председница општине Шид Наташа Цвјетковић уручила плакету општине за изузетну сарадњу и допринос у развоју Шида кроз реализацију пројеката које је та општина добила по јавним позивима министарства.
Министар Маркових је захваљујући на признању рекао да је Шид општина која је у протеклих неколико година много напредовала и изразио задовољство што је министарство учествовало у њеном развоју.
Страна 171 од 231