
Традиционална „Сремска кобасицијада“, коју по 14. пут организује Словачко Културно-уметничко друштво „Једнота“ из Шида, одржава се данас и сутра,на помоћном игралишту ФК „Једнота“, а почиње у 11 часова.
Како истиче организатор ове манифестације Станислав Ђерчин, биће то још једна прилика да се, кроз дружење и богат културно-уметнички програм, скрене пажња на обичаје становника Срема, али и других крајева, с обзиром на то да је за овогодишњу манифестацију најављен долазак гостију из Републике Српске и Републике Хрватске.
Спомен- обележје „Сремски фронт“ недавно је представљено на Сајму туризма у Словенији. Словенци су се заинтересовали за овај спомен-комплекс и најавили долазак.
Режисер Горан Миличевић, консултант директора Туристичке организације др Воја Суботић и директор Туристичке организације Шид Мирослав - Мића Јањић имаће пуне руке посла да организују посете страних и домаћих гостију, јер је опредељење да се „Сремски фронт“ представи на најбољи могући начин и осмисли туристичка понуда.
Грађани у становима могу да држе највише три мачке и једног пса, док у кућама тај број може да буде већи. Уз то, власници паса су обавезни да на улазу у двориште истакну натпис „Чувај се пса“. Они који изводе псе на јавне површине морају да користе кратке повоце и заштитну корпу и да обавезно воде рачуна о хигијени околине.
У Шиду су проглашени најбољи спортисти, клубови и спортски радници за 2010. годину. Известилац жирија за избор Петар Веиновић, у свом обраћању најбољима, рекао је да је спорт у шидској општини толико развијен у квалитетном и квантитетном смислу, да би нам у томе позавидели и неки далеко развијенији градови.
Страна 169 од 231