

Представници Регионалне развојне агенције "Нерда" из Босне и Херцеговине посетили су Општину Шид и разговарали о успостављању прекограничне сарадње и аплицирања са заједничким пројектом код ИПА фондова. Тема радног састанка била је развој предузетништва. Општина Шид ће бити партнер на овом пројекту, а циљна група су породична предузећа која имају десет и више запослених, односно њихова професионализација, повећање њихове конкуретности и стварање новог прихода.

Покрајинска омбудсманка Анико Мушкиња Хајнрих, са сарадницима посетила је протекле недеље Шид. Након разговора са замеником председнице Општине, Срђаном Малешевићем, помоћницом председнице за социјалну политику Биљаном Сарап и начелником Општинске управе Ромком Папугом, омбудсманка је примала грађане који су желели да поднесу представку и добију савете о могућностима остваривања својих права у неким од покрајинских и општинских органа управе, јавним предузећима или службама.

Трећи дан 32. Вишњићевих дана обележила је свечана академија, одржана у недељу у сали КОЦ-а у Шиду. Вишњићеве награде уручене су Надежди Грозданић, бившем дугогодишњем раднику Галерије „Сава Шумановић“, за животно дело, младом уметнику до 30 година Миљану Торми, члану Аматерског позоришта „Бранислав Нушић и СКУД „Свети Сава“ и Народној библиотеци „Симеон Пишчевић“ као колективу који негује српску традицију и културу.

Делегација Вуковарско-сријемске жупаније боравила је протеклих дана у радној посети Шиду у циљу припреме заједничког пројекта за изградњу постројења које ће производити енергију на бази биомасе, акојим ће се аплицирати код ИПА фондова.
Састанку су присуствовали градоначелник Илока Мирослав Јанић, представници Уреда за међународну сарадњу ТИТЛ, као и стручни сарадници Одељења за привреду и развој општине Шид.
Страна 141 од 231